łańcuszek do okularów trendy

trendy w biżuterii na sezon wiosna-lato 2021

Trendy w biżuterii 2021

Trendy w biżuterii nie ulegają tak dynamicznym i spektakularnym zmianom jak kreacje na wybiegach. Mimo to, projektanci biżuterii starają się wprowadzać konsekwentnie nowości. Zarówno dopieszczając perełki poprzednich sezonów, jak i prezentując zupełnie nowe projekty z elementem zaskoczenia. W poprzednim roku dominowała biżuteria spektakularna, kolorowa, bogato zdobiona, wręcz widowiskowa. Zarówno kolczyki, naszyjniki, jak i bransoletki przyjmowały rozmiary XXL, zaskakiwały i często dominowały nad stylizacją. Rok 2020 zapisze się w historii jako rok nietypowy – rok, w którym świat się zatrzymał. Pandemiczna rzeczywistość wywróciła świat do góry nogami i nasze życie w większości przeniosło się do sieci. Okres ten sprawił, że musieliśmy na szybko przystosować się do nowych warunków.

Ciekawe dodatki podczas pracy zdalnej

Projektanci biżuterii stanęli przed nie lada zadaniem, a mianowicie, stworzeniem biżuterii, która będzie zachęcać do zakładania jej podczas spędzania większości czasu w domu. Z czasem coraz więcej osób przechodziło na pracę zdalną, podczas której najczęściej korzystano z wideokonferencji. Takim wirtualnym spotkaniom, najczęściej towarzyszyło bliskie ujęcie od ramion w górę. Stopniowo wpływało to na potrzebę ozdabiania dekoltów oraz uszu, w postaci naszyjników i kolczyków. Jedni stawiali na biżuterię subtelną, taką jak drobne kolczyki lub delikatne naszyjniki warstwowe z zawieszkami. Inni wybierali masywne naszyjniki, ciężkie chokery srebrne, grube łańcuchy oraz przeskalowane i kolorowe kolczyki przykuwające uwagę. Zachowanie to zostało zaadaptowane przez projektantów, którzy skupili się na tworzeniu biżuterii sprzyjającej wirtualnej komunikacji, tworząc tak zwany „Zoom Look” – czyli wygląd od pasa w górę.

Biżuteria ta jednak nie odbiega od pewnych norm i nie przeminie wraz z aktualnymi czasami, ponieważ naszyjniki i kolczyki to podstawa kobiecej garderoby. Kiedy pandemia nas opuści, biżuteria ta dopełni nasze kreacje podczas powrotu do biura, wyjścia do kina, spotkania towarzyskiego czy romantycznej kolacji w restauracji.

Trendy w biżuterii na wiosnę

Wiosna to idealny czas na ożywienie swoich kolekcji, wprowadzenie biżuterii bardziej okazałej, szczególnie po trendach zimowych, skupionych głównie na biżuterii drobnej, stonowanej i przylegającej do ciała w celu uniknięcia zaczepienia o zimową odzież. W zimie noszenie długich lub bogato zdobionych kolczyków, naszyjników z zawieszkami, a także bransoletek i pierścionków dla niektórych może być kłopotliwe. Natomiast na wiosnę, zrzucamy czapki, szale i rękawiczki, dzięki czemu chętniej eksponujemy fantazyjne kompozycje, które przyciągają uwagę i wywołują pozytywne emocje.

W tym roku nie obowiązują żadne nakazy, zakazy czy ograniczenia, dlatego warto zapomnieć o złotych zasadach. Polecamy zacząć eksperymentować i bawić się formą i skalą, łącząc złoto ze srebrem, kolory w biżuterii i stylizacjach, a także metale szlachetne z innymi materiałami. Warto postawić na przepych, kierować się zasadą im więcej, tym lepiej. Zamiast jednej bransoletki czy pierścionka – tworzyć całe zestawy, zdobiące nie jeden – a obydwa nadgarstki, nie jeden – a kilka palców, jak naszyjniki – to składające się z kilku warstw, w różnych rozmiarach, splotach, zdobieniach i kolorach. Stworzy to efekt nonszalancji i zabawy modą. Podczas tworzenia takich zestawów warto zadbać o to, aby umożliwić noszenie poszczególnych elementów również pojedynczo w razie potrzeby. W propozycjach wiosennych nie może również zabraknąć zawieszek i charmsów. A wraca popularność takich zawieszek jak: drzewo życia, motyle, ważki, pszczoły, ptaki i kwiaty. Zwłaszcza dominują zawieszki srebrne i zawieszki złote w postaci ażurów lub blaszek do grawerowania.

trendy biżuteria kolczyki    złote kolczyki trendy

5 trendów w biżuterii na sezon wiosna-lato 2021

 1.  Łańcuchy i długie naszyjniki

  Towarzyszyć nam będą delikatne fasony przylegające do szyi, ciężkie kolie z masywnymi ogniwami przypominające łańcuchy industrialne, długie naszyjniki z wisiorkiem. Także wielowarstwowe zestawy składające się z różnych splotów, rozmiarów i kolorów, zdobionych zawieszkami, kamieniami, kryształami i perłami. Łańcuszki nadają się na każdą okazję. Idealnie pasują zarówno do prostych T-shirtów i jeansów, jak i do wypełnienia dekoltu kreacji wieczorowych.

 2.  Kolczyki

  Na topie pozostają kolczyki masywne i kolorowe, kolczyki długie, kolczyki girlandy, a także kolczyki asymetryczne, kolczyki solo. Pewnego rodzaju nowość  to bogato zdobione nausznice. W najbliższych sezonach nie zabraknie również klasyki, jaką są kolczyki koła. Jednak coraz częściej będą one noszone w zestawach. Od najmniejszego do największego, mieszane grube ze smukłymi, zdobione diamentami, cyrkoniami i perłami, w kolorze srebrnym i złotym. Warto pamiętać, że koła są bezpiecznym wyborem, ponieważ w odpowiednio dobranym rozmiarze każdy wygląda w nich atrakcyjnie. Nowym trendem jest również noszenie kolczyków nie do pary. Dzięki niemu możesz skomponować nowe ciekawe zestawy z tego co już posiadasz w swojej szafie.

 3.  Moda na Vintage

  Kolejny do naśladowania trend w najbliższych sezonach to powrót do minionych wieków poprzez kunszt zdobień inspirowanych poprzednimi epokami. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się biżuteria nawiązująca do historii, jednak przedstawiona w nowoczesnym wydaniu. W dużej mierze wracamy do biżuterii klasycznej, lecz w odświeżonej odsłonie. W biżuterii na kolejne sezony przejawia się zainteresowanie bogatymi zdobieniami z drobnymi akcentami w stylu vintage. Tego przykładem są perły, ciężkie łańcuchy, bogato zdobione chokery, bransoletki złote. Jeśli pierścionki to z misternymi detalami natomiast kolczyki przypominające żyrandole lub przewrotnie krople wody. Coraz bardziej doceniamy szlachetne kruszce, a przede wszystkim pozostające w klimacie vintage – złoto i srebro.

 4. Pierścionki – im więcej tym lepiej

  Zarówno poprzednie jak i nadchodzące sezony zostały zdominowane przez biżuterię warstwową. Wspominaliśmy już o naszyjnikach kaskadowych, wielowarstwowych koliach, kolczykach kołach noszonych w zestawach od najmniejszych do największych. Teraz nadszedł czas na pierścionki. Te również zakładamy po kilka sztuk, na kilku palcach. Co więcej, coraz częściej mieszamy pierścionki delikatne z ciężkimi sygnetami i pierścieniami wysadzanymi kamieniami.

Biżuteria do okularów

Ostatnią i najciekawszą propozycją najsłynniejszych projektantów biżuteryjnych są łańcuszki do okularów. Najczęściej przyjmują one postać złotego cieńszego lub grubszego łańcucha. Nie jest to jednak regułą. Mogą być one w różnych kolorach i udekorowane różnymi dodatkami w postaci pereł czy kolorowych kamieni. To wyjątkowa propozycja na jaką czekała większość osób noszących okulary na co dzień, ale również dla tych, którzy chcą udekorować swoje okulary przeciwsłoneczne na nadchodzący letni czas.

łańcuszek do okularów trendy  łańcuszek na kostkę

Coś błyszczącego na lato

Lato to czas odpoczynku, podróży, spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz spotkań towarzyskich przy grillu, ognisku, w ogródkach, w górach czy na plaży. Biorąc pod uwagę wydarzenia z poprzedniego roku, pomimo iż z czasem niektóre sfery życia wróciły do normy, nadal jesteśmy spragnieni wolności, podróży i spotkań towarzyskich w większym gronie. Dlatego też projektanci biżuterii starają się rekompensować nam ten trudny czas i tworzą biżuterię pozytywną, kolorową, wesołą, często zabawną. Biżuteria, tak samo jak ubiór, wpływa na nasze samopoczucie, dlatego w tym roku warto skupić się na kreowaniu dodatków, z których płynie dobra energia i które emanują pozytywnymi wibracjami. Trendy w biżuterii letniej najczęściej składają się z zawieszek lekkich i pozytywnych, zdobiących naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki, łańcuszki do okularów, a także łańcuszki na kostkę u nogi.
W szaleństwie tego sezonu jest jedna zasada – im więcej tym lepiej.
Polub Butik Lovier na Facebooku i na Instagramie!

Leave a Comment